Det vil være tre begivenhetsrike dager som skal fokusere på framtida i nord, skape engasjement og heve kunnskapsnivået med en europeisk rød tråd gjennom det hele. Det vil være ulike workshops, seminarer og debatter med mål om å gi faglig påfyll om EU og skape engasjement og interesse for å bedre utnytte mulighetene som EØS-avtalen gir.
Gjennom Nordnorske Europadager ønsker vi å vekke engasjement for Europa og mulighetene som finnes for nordnorske aktører her på kontinentet. Handlingsrommet i EU er på langt nær utfylt, og store endringer i EUs politiske ambisjoner gjør at Europa og EU er og blir viktigere for regionen i årene fremover. Det åpner for at Nord-Norge kan ta enda større plass enn vi gjør i dag. Men for å komme dit trenger vi mer kunnskap og kompetanse om mulighetene som finnes.
Hva
Arrangementet er spredt over tre dager i tre nordnorske byer og har som mål å skape engasjement, heve kunnskapsnivået og fokusere på fremtida i nord. Det hele skjer i Bodø 5. desember, Tromsø 7. desember, og Vadsø 8. desember. Det vil være en heldags begivenhet med en rekke ulike workshops, seminarer og debatter med mål om å gi faglig påfyll om EU og skape engasjement og interesse for å bedre utnytte mulighetene som EØS-avtalen gir. Vi ønsker i den sammenheng å invitere dere til enten; å kjøre egne arrangement eller; bli med som ekstern partner i et av arrangementene som vi planlegger.