tromsdalstind_troms.jpg
Forside arrow Nyheter arrow LUs hurtigruteutvalg i møte med ESA
LUs hurtigruteutvalg i møte med ESA Skriv ut E-post
Skrevet av Ole Magne Kolstad   
onsdag 22. oktober 2008
Hurtigruteutvalget har i dag hatt møte med ESA. Leder av utvalget, Geir-Ketil Hansen sier det har vært et nyttig møte.

-    Vi har i dag fått en orientering om handlingsrommet i forhold til gjeldene statsstøtteregelverk. Det er nyttig å ha dette som bakgrunnsinfo når vi førstkommende mandag skal ha et kontaktmøte med samferdselsdepartementet om samme sak.

Hansen vil ikke på nåværende tidspunkt konkludere med om ESA er en hovedutfordring i forhold til Hurtigrutens problemer.

Foruten fylkesråd Geir-Ketil Hansen deltok følgende personer på møtet:

Ine Hilling – Samferdselsrådgiver, LU
Per Munkerud – Samferdselsplansjef, Nordland Fylkeskommune
Jonny Berg – Ass. Samferdselssjef, Troms Fylkeskommune
Ole M. Kolstad – Rådgiver, NorthNorway European Office


-----

Landsdelsutvalgets hurtigruteutvalg som består av ledende representanter for posisjon og opposisjon i landsdelen, har fått den spennende oppgaven å formuler et felles syn fra landsdelen på Hurtigruten. Utvalget skal se på dillemmaer, oppgaver, fremtidig rolle og behov, prinsipper og anbefalinger for Hurtigruten. Dette ut fra perspektivet om kystens interesser, både når det gjelder samferdsel og turisme - på kort og lang sikt. Dette vil også skje i nær dialog med selskapet og andre interessenter, bl.a. reiselivsnæringen og havner.

 
< Forrige   Neste >

Relaterte saker