|
Monday 13. October 2008 |
|
I forrige uke gikk Open Days av stabelen i Brussel. Over 6500 representanter for europeiske regioner møtte opp i Brussel for å delta på ulike seminarer som omhandlet regional utvikling, innovasjon, lokale klimaendringer og territorial cohesion.
|
|
Les mer...
|
|
|
Friday 10. October 2008 |
For sju måneder siden advarte EUs utenriksminister, Javier Solana om risikoen rundt internasjonal stabilitet i henhold til konkurransen mellom landene rundt Arktis. Dette har blitt satt på dagsorden i Europa Parlamentet, som denne uken vil stemme over en internasjonal traktat for beskyttelsen av Arktisk, melder Barentsobserver.
|
|
Les mer...
|
|
|
Tuesday 07. October 2008 |
|
EU kommisjonen la i går 6. oktober fram sin nye grønnbok om territoriell utjevning (Green paper on territorial cohesion). Fremleggelsen var en del av åpningen av Open Days 2008 ”Regions and cities in a challenging world”
|
|
Les mer...
|
|
|
Thursday 02. October 2008 |
|
Det har i forbindelse med EUs ministermøte om fisk og landbruk 29. 0g 30. september også blitt avholdt mer uformelle samtaler om fremtidens fiskeripolitikk i EU og møter i Rådet for jordbruk og fiske.
|
|
Les mer...
|
|
|
Monday 29. September 2008 |
|
EUs energikommissær for Europa Kommisjonen sier at det vil være tåpelig å ikke utnytte ressursene i Arktis nå som isen smelter. Det vil være dumt av Europa å betrakte regionen som et beskyttet område, skriver Euobserver. Både Russland og Canada trapper opp diskusjonen om hvem som har jurisdiksjon på områdene i Nord.
|
|
Les mer...
|
|
|
<< Start < Forrige 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Neste > Slutt >>
|